top of page
Historie fotka.jpg

HISTORIE KLUBU

Historie fotbalu v Podlesí spadá do roku 1940. Již před tímto rokem "ogaři" v obci Křivé hrávali kopanou. Ale zlom nastal právě v roce 1940, kdy pan Richard Zdráhala, hlavní zakladatel, zorganizoval schůzi v hostinci Na Drážkách. Postaral se také o první dresy a začal jednat s rolníky o odprodeji pozemků hřiště ve středu obce. Jedině totiž zde by mohlo vyrůst hřiště, jiná plocha snad v obci není. Nastala úmorná práce, ale již na podzim roku 1940 bylo hřiště slavnostně otevřeno s přátelským utkáním s S.K Valašské Meziříčí. Velké poděkování zaslouží všichni ti, kteří se na práci jakýmkoliv způsobem podíleli, hlavně pak pánové Richard Zdráhala, Vlastimil Indrák, Adolf Žlebek, Antonín Kutálek, František Janiš, František Kalusek, František Kuráň, Jaroslav Tydlačka, Emil Kristek, František Baláš (tehdejší tajemník obce) a Josef Zetek (starosta obce).

 

Mužstvo bylo zařazeno do III. třídy Slezské fotbalové župy. Na zápasy jezdili hráči na kolech nebo chodili pěšky. Pouze ke vzdálenějším soupeřům se jezdilo vlakem. Nové období činnosti v S.K. Křivé přichází po roce 1945, kdy nově zvolený výbor v čele s Josefem Hrabovským zajistil úpravu povrchu hřiště, jeho odvodnění a také převlékárny. V roce 1946 vybojovalo mužstvo postup do 1.B třídy kde zůstalo až do roku 1949. V tomto období se v týmu objevovali např. Jindra Střižík, Jaroslav a Josef Třetinovi, Jaromír Forejtek, Zdeněk Podzemný, Josef Bártek, Bohumil Cverna, Josef Junek, Jaroslav Šindler, Vlastimil Dobeš, Ludvík Třetina a další... v roce 1949 se ale mužstvo rozpadlo. V dalších letech se střídaly roky úspěšné s méně úspěšnými, máme namysli postupy a sestupy. Kolem roku 1959 se o dobré jméno místního fotbalu zasloužili např. Jaroslav Maňák, Jaromír Stodůlka, Ludvík a Josef Třetinovi, Jan Michut, Miroslav Zetek, Ladislav Prda, Pavel Mužík a další. Velmi dobře se v této době vedlo dorostu pod vedením Jaroslava Maňáka. Po roce 1962 dochází k úpravám hřiště, týmy v té době hrávaly v sousední Jarcové. Neúspěšné bylo období kolem roku 1967 kdy družstvo mužů sestoupilo a dorost se rozpadl. V roce 1970 oslavil oddíl 30-tileté výročí turnajem kde např. přijelo mužstvo Urxovy závody Ostrava. Po roce 1970 přichází období častých změn, kdy se v mužstvech střídali trenéři, také se střídaly soutěže, v tomto období vzniká mužstvo žáků.

 

pozn. Roku 1960 proběhlo spojení obcí Křivé a Brňov v obec Podlesí. Připojení obce Podlesí s Valašským Meziříčím proběhlo roku 1980. 

TJ Sokol Podlesí

Po roce 1980 přichází úspěšnější léta. Byly přestavěny šatny, začalo se dařit mužstvu mužů, které postoupilo do okresního přeboru. V týmu zářili především brankář Milan Michut a útočník Miroslav Zahradil. Mužstvo dokonce neprohrálo 23 utkání za sebou. Koncem osmdesátých let dochází k úpravě povrchu hřiště a také historický postup mužů do 1.B třídy kraje. Po roce 1990 se vedl čtyřletý boj o uznání vlastnických nároků na část pozemků, na kterých se hřiště nacházelo. V rámci restitucí hrozilo navrácení pozemků původním majitelům, naštěstí se tak nestalo (spor vyvrcholil na podzim roku 2004). V roce 1992 dochází k reorganizacím soutěží, mužstvo mužů postoupilo v roce 1993 do 1.A třídy kraje. Dorost i žáci zůstávají v okresních soutěžích.

nejúspěšnější léta...

Dorost zaznamenává historický úspěch roku 1995, kdy postupuje do krajské soutěže kde je po další dlouhé sezóny. Muži zaznamenávají historický úspěch v roce 1997, kdy vybojovali postup do Středomoravské fotbalové župy (krajský přebor). Dochází ke změně výboru, odchází dlouholetý předseda Milan Kardoš a také další členové (Milan Bártek, pan Špurek, Kristek, Mrnuštík, Kostelný). Byl zvolen nový výbor v čele s Petrem Zběžkem. Poděkování zaslouží všichni hráči, členové výboru a všichni ti, kteří se nějakým způsobem podíleli na činnosti oddílu. Od té doby se muži utkávali s těžkými soupeři, často se zkušenostmi z vyšších soutěží (divize). Avšak po dvou těžkých sezónách družstvo sestupuje zpět do 1.A třídy. Radost dělají starší žáci, kteří po roce 1998 tři sezóny vítězí ve své skupině okresního přeboru. Za velkými úspěchy žáků také stál trenér Zdeněk Vilém. Přichází rok 2000, 60tileté výročí našeho oddílu. Na oslavu přijíždí také tým internacionálů Slávie Praha, pořádají se další doprovodné akce. V témže roce také dochází ke změnám ve výboru a také ke změnám na trenérských postech všech kategorií. Vzniká mužstvo nejmenších - přípravka.

 

Jaro 2002 se ale stává velmi smutným rokem pro muže, kteří padají do 1.B třídy. Z mužstva postupem času odcházejí všichni ti, kteří kdysi vybojovali slavný postup do krajského přeboru. Naopak historického úspěchu dosahují starší žáci, kteří postupují do krajské soutěže. Velký dík zaslouží také trenéři, hlavně pan Zetek, který s žáky odvádí obrovský kus práce. Dorost se stabilně každou sezónu umísťuje kolem 5.místa. V létě roku 2003 dochází k stavbě nových šaten. Stará stavba se bourá a vyrůstá nová, která je také koncem léta slavnostně otevřena fotbalovým turnajem a koncertem hudebních skupin. Objevuje se ale starý nový problém - pozemky hřiště. Všechny tyto starosti nakonec vyřešilo město Valašské Meziříčí, které na podzim 2004 zaplatilo původním majitelům finanční částku za pozemky. Tímto je"problém desetiletích" definitivně vyřešen a všichni městu a také ČSTV děkujeme. A tím se dostáváme do sezóny 2004-2005. Muži na jaře bojovali o záchranu, ale soutěž se zachránit nepodařilo. Tým tak padá do okresního přeboru. Dorostu se daří dobře, výborné výkony podávají starší žáci. Mladší žáci sbírají hlavně zkušenosti a přípravka se rychlým tempem rozrůstá - jen tak dál!!

Před startem sezóny 2005/06 dochází ke změně výboru. Ten původní pod vedením Aleše Horáka odchází na nově zvolený výbor vede Miroslav Harvánek, tajemníkem se stává Miroslav Maňák. Cíl pro tuto sezónu je jediný - návrat zpět do 1.B třídy. V týmu se objevují velká jména - Zuzaňák, Volek, Kundrát, Mizera, trenéři jsou Barbořák-Jurečka. Po podzimu je tým na 2.místě v závěsu za vedoucími Kateřinicemi “B”. Do jarní části ale přicházejí změny, z posil uvedených výše nezůstává nikdo, do týmu se naopak vrací bratrské duo Petr a Roman Adámkovi. Týmu se na jaře dařilo a ve finiši se dostalo na 1.místo a zajistilo si postup zpět do 1.B třídy. Dorost pod vedením trenérů Zavadila a Dorotíka končí na pěkném 4.místě v krajské soutěži. Starší žáci končí na 11.místě v krajské soutěži, ale po sezóně v důsledku nedostatku hráčů se musí tým odhlásit ze soutěže. Mladší žáci pod vedením Střílky a Riegera končí také na 11.místě. Přípravka pod vedením dvojice Gajdůšek-Bayer končí na 5.místě v okresním přeboru.

 

Sezóna 2006/07 přináší opět změny ve výboru. Předsedou se stává Miroslav Maňák, tajemníkem Tomáš Adámek, hospodářem Libor Vykydal. Tato sezóna přináší další velký milník v historii oddílu - dorostu se pod vedením Martina a Jaroslava Maňáka podařilo vyhrát krajskou soutěž a tím i postup do krajského přeboru. Muži končí na 8.místě v 1.B třídě. Starší žáci končí na 10.místě pod vedením trenérů Rieger-Adámek. Pro další sezónu se ale st. žáci musí zrušit kvůli nedostatku hráčů. Přípravka pdo vedením Bayera končí na 4.místě. V týmu se blýskl velký talent Petr Žlebek, nejlepší střelec soutěže s 37 brankami.

 

Sezóna 2007/08 je opět rušná již před sezónou. Je potřeba vytvořit 2 mančafty pro dorost - starší a mladší. Zde dochází ke spojení se sousední Poličnou. V létě roku 2007 dochází v významné rekonstrukci, kdy staré, nevyhovující železné zábrany jsou strženy a nahrazují je sítě.

V zimě dochází ke změne výboru, od února 2008 je v čele předseda Josef Zetek, tajemníkem zůstává Tomáš Adámek, hospodář Libor Vykydal a členové jsou Jan Zahradníček, Jiří Pernický, Miroslav Bártek. Nový výbor má nelehký cíl a to dostat oddíl z finančních dluhů. Muži “A” končí na 8.místě, střelecky se blýskl Roman Adámek s 23 brankami. Nově založené mužstvo “B” mužů vyhrává ve své první sezóně 4.třídu a postupuje výše. Tým je složen z hráčů, kteří v letech minulých byli strůjci postupu až do krajského přeboru. Starší dorost pod vedením Martina a Jaroslava Maňáka končí na 13.místě, mladší dorost pod vedením Luďka Černocha končí na 10.místě. Přípravka končí na 4.místě.

 

Sezóna 2008/09 přináší změnu na trenérském postu u mužů “A”, tým vede duo Zdeněk Veselý (pouze podzim) - Čabla. Tým na konci sezóny končí na 7.místě. Muži “B” končí na 6.místě ve III.třídě. Starší dorost končí na 12.místě (trenér Martin Maňák, asisetent Matěj Nosálek) a mladší dorost na 11.místě (trenér Luděk Černoch). Po sezóně ale z důvodu nedostatku hráčů se dorost odhlašuje zpět do krajské soutěže. Nově založení mladší žáci končí pod vedením trenéra Tomáše Adámka na 8.místě. Přípravka pod vedením trenérů Foltýnek st. a ml. končí na pěkném 3.místě.

 

Sezóna 2009/10 je po delší době jedna z “klidnějších”. Na začátku léta 2009 se uskutečnil 1.ročník turnaje v malé kopané, kterého se zúčastnilo 18 týmů a turnaj měl výbornou úroveň. Muže “A” vede jako trenér Roman Adámek. Tým po podzimu vede soutěž, ale po slabším jaru končí nakonec na 3.místě. Muži “B” měli podobný scénář a po výborném podzimu končí nakonec na 9.místě. Dorost pod vedením trenérů Radek Zahradil - Tomáš Adámek končí na 13.místě v krajské soutěži, ale díky reorganizaci vyšší soutěže musí sestoupit do okresu. Mladší žáci končí na 4.místě v okresním přeboru pod vedením trenérů Foltýnek st. a ml. Na stejném místě končí i přípravka pod vedením Pavla Střílky.

 

Léto 2010 se stává další velkým milníkem oddílu - výbor přichystal oslavy 70.let od založení a dvoudenní akce se zúčastnila také stará garda Baníku Ostrava a tým hokejstů HC Bobři Valašské Meziříčí. Neděle pak patřila turnaji mladších žáků a přípravek. Více informací a spoustu fotek najdete na úvodní stránce a odkaz “výročí 70.let oddílu”.

 

Sezóna 2010/11 přináší velmi špatný podzim pro muže “A”. Předsezónní cíle vzaly brzy za své a po podzimu je to 9.místo a ztráta 10 bodů na čelo. I přes parádní jarní část se tuto ztrátu nepodařilo stáhnout a tým končí na 3.místě, tým vede duo trenérů Roman Adámek - Zdeněk Jerábek. Muži “B” vedou po podzimu tabulku, ale díky slabšímu jaru se propadají na celkové 4.místo. Dorost od vedením trenérů Tomáš Adámek - Radek Zahradil vyhrávají svou skupinu v okresním přeboru, ale ve finále prohrávají s Hovězím. Tým se ale po sezóně rozpadá kvůli nedostatku hráčů. Bohužel je to smutná skutečnost, ještě před 2 lety byl dorost v krajském přeboru... Mladší žáci končí na pěkném 3.místě, kdy se střelecky býskl s 21 brankami velký talent Martin Gajdoš. Přípravka pod vedením trenérů Střílka - Vávra končí na 5.místě a střelecky se blýskl další velký talent Lukáš Adámek.

 

V únoru 2012 se uskutečnily tradiční Šibřinky pro děti i dospělé.

 

 

 

 

 

Sezóna 2011/12 přinesla další velký milník v historii našeho oddílu - muži “A” vítězí v 1.B třídě a postupují do 1.A třídy! A vítětství to nebylo ledajaké, náskok 17 bodů před druhým Nedašovem, bilance 22 3 1 69 bodů a skóre 102:35. Již po domácím zápase proti Francove Lhotě a vítězství 4:0 propukly oslavy. Muži “B” v této sezóně končí na výborném 3.místě ve III.třídě. U starších žáků došlo před začátkem jara 2012 k trenérské změně, kdy jako hlavní trenér přichází Miroslav Dočkal. A tým díky velmi dobrému jaru končí nakonec na 5.místě a nejlepší střelec se stal Koláček se 14ti brankami. Starší přípravka pod vedením trenérů Střílka-Vávra končí na velmi pěkném 4.místě. Nejlepší střelci týmu se stali Michálek a Adámek s 15 brankami.

 

V létě 2012 došlo k znovu založení mužstva dorostu. Do nového ročníku tak máme 3 mládežnické a 2 dospělé týmy. Chybí pouze mužstvo mladších žáků. Dále se pracuje na stavbě nové klubovny, která by měla vyrůst na místě současného “autobusu” a buňky na občerstvení. Daří se také práce s mládeží, během léta 2012 se nám do přípravky přihlásilo 10 nových tváří, což je historicky nejvíce.

 

Sezóna 2012/13 PODZIM byl pro naše oddíly jedním z nejúspěšnějších za poslední roky. Muži “A” i muži “B” vedou po podzimu své tabulky. Zvlášť u “A” týmu je to parádní výsledek pro nováčka soutěže. Dorost je na 3.místě. Starší žáci jsou na 5.místě a starší přípravka je na 1.místě. Uvidíme, jak dopadne jarní část soutěží....

 

 

Na konci podzimu 2012 startuje také investice do zavlažovacího systému. Část prací se provedla v prosinci 2012, zbytek pak bude někdy únor-březen 2013. Od tohoto automatického zavlažovacího systému si slibujeme nejen zkvalitnění travnaté plochy, ale také úsporu času, financí, údržeb apod.

 

V zimě proběhly tradiční Šibřinky pro děti i dospělé. Před začátkem jara 2013 byl dokončen zavlažovací systém. Další měsíce pak proběhne zátěžový test :) Mužům “A” bohužel jarní část nevyšla a z prvního místa se propadli až na celkové 5.místo. Prakticky stejně dopadli i muži “B”, kdy z prvního místa po podzimu obsadili nakonec 3.místo ve III.třídě. Po sezóně ale přišla nabídka hrát Okresní přebor (soutěž výše) a tým ji přijal. Dorost končí sezónu na pěkném 2.místě v Okresním přeboru. Starší žáci předvedli parádní jarní část soutěže a vyletěli tabulkou až na celkové krásné 3.místo! A týmem ročník use stala přípravka, která obhájila podzimní prvenství a vyhrála svoji skupinu Okresního přeboru! Na závěrečném turnaji o přeborníka okresu pak obsadili celkové 3.místo. Bravo kluci.

V červnu 2013 se pak v areálu našeho hřiště a přilehlého rybníku konal Dětský den, na který dorazily stovky dětí i dospělých. Spousta fotek je k nahlédnutí na webových stránkách pod odkazem Dětský den.

 

Sezóna 2013/14 - podzimní část vyšla výborně mužům “A” a přezimují na 2.místě s dvoubodovým odstupem za vedoucím Vsetínem. Muži “B” to ve vyšší soutěži (Okresní přebor) nemají lehké a přezimují na 11.místě, ale v zóně sestupu. Dorost odehrál velmi slabý podzim a je na předposledním 6.místě v Okresním přeboru. Podzim mají za sebou také mladší žáci a končí na 4.místě (generace, která se v minulé sezóně postarala o historický úspěch našeho oddílu). A přípravka, které je komplet po generační obměně, končí na 8.místě.

 

Muži “A” - na jaře pokračoval hon o první místo se Vsetínem. Doma jsme jej porazili, ale nakonec se radovali z postupu vsetínští. Našim hráčům nevyšel závěr soutěže. Přesto 2.místo je krásné! Bohužel mužům “B” se nepodařilo Okresní přebor udržet (ikdyž šance žila skoro do posledního kola) a končí na předposledním 13.místě a sestupují. Dorost na jaře pokračoval v podobném obrázku jako na podzim a obsadil předposlední 6.místo v Okresním přeboru. Mladší žáci obsadili celkově velmi pěkné 3.místo v Okresním přeboru. A na celkovém 8.místě končí starší přípravka taktéž v Okresním přeboru.

Jak rok 2013, tak hlavně 2014, se nese v přílivu nových tváří do kategorie přípravky & mladších žáků. Jedná se o historicky nejúspěšnější roky co se týká náboru těch nejmenších. Mládežnickému fotbalu v Podlesí se daří...

V dubnu 2014 jsme dokončili rekonstrukci-posun zábran tak, aby jsme splňovali potřebná pravidla FAČR (bezpečná výběhová plocha v oblasti šestnáctek). Nyní máme více než 4 metry.

V září 2014 jsme pak v rámci projektu Bezpečná branka (podporovaný 50% spoluúčastí KFS/OFS) zakoupili 2 nové, krásné a hlavně bezpečné branky pro mládež.

 

Sezóna 2014/15 - před sezónou se z důvodu nízkého počtu hráčů odhlašují ze soutěže muži “B”. V Podlesí tak zůstává jediný tým mužů hrající 1.A třídu. Ti po velmi slibně rozjeté sezóně se nakonec v závěru třemi prohrami sami připravili o lepší než 5.místo. Dorost po zlepšeném jaru se tabulkou vyšplhal až na celkové 8.místo ze 12 týmů. Mladší žáci se postarali o historický milník našeho oddílu - vyhráli svou skupinu a v závěrečném turnaji o přeborníka okresu získali také prvenství. Starší přípravka pak končí na pěkném 4.místě. Jak přípravka, tak mladší žáci se zúčastnili řady turnajů, kde hlavně mladší žáci se umísťovali pravidelně na prvních příčkách.

Sezóna 2015/16 - muži jsou po podzimu na 5.místě, na jaře své postavení vylepšují a končí na pěkném 3.místě. Tým vede duo trenérů Mirolsav Dočkal - Pavel Zahradníček. Skvělého úspěchu dosáhl dorost, který pod vedením trenéra Tomáše Adámka vítězí v Okresním přeboru hlavně díky skvělému finiši v závěru jarní části. Bohužel ale nabídku postupu musíme odmítnout, z důvodu generační mezery totiž pro další sezónu dorost rušíme ...

Parádního úspěch dosahují také starší žáci, kteří pod vedením trenérů Pavla Střílky - Josefa Zetka ml. vítězí v Okresním přeboru. Jsou to právě ti hráči, kteří o rok nazpět zvítězili v Okresním přeboru mladších žáků. Roste silná generace v těchto ročnících. Zajímavostí je, že jak dorost, tak starší žáci jsou vítězové díky lepší vzájemné bilanci s týmem, který nasbíral stejně bodů.

Mladší žáci pod vedením trenérů Michala Boráka - Zdeňka Košuta končí na 6.místě v Okresním přeboru. Starší přípravka v této sezóně není, ale nahrazuje jí mladší přípravka. Zde ti nejmenší pod vedením trenérů Tomáše Třetiny, Karla Sikory (a řady pomocníků) každý víkend objíždějí turnaje v okolí. Tato skvělá práce s nejmenšími má své ohlasy a některé tréninky máme na našem trávníku až 18 dětí!

Na začátku roku 2016 se nám podařilo dotáhnout úspěšně nutný krok k doplnění názvu našeho oddílu. Jako spousta fotbalových oddílů, tak i my musíme přejít na změnu - TJ Sokol Podlesí, z.s. Ta koncovka z.s. je zkratka zapsaný spolek. Nově toto každý oddíl musí mít (dle novely zákonu č. 89/2012 Sb., občanský zákoník). Potvrzení o úspěšné změně získáváme na konci dubna  2016.

Nově jsme tedy TJ Sokol Podlesí, z.s.

Na začátku roku 2016 nás bohužel nepříjemně postihuje prodej pohostinství Na Špici. Budova byla na prodej a právě v tomto období byl prodej realizován. Během první půlky roku pak zde začíná podnikat jedna z firem. Pro nás to má ale nepříjemný dopad - nemůžeme zde pořádat tradiční Šibřinky pro děti a dospělé. A tak bohužel s velkým smutkem musíme říci, že Šibřinky se v roce 2016 nekonají. Na tuto budovu ale budeme mít řadu hezkých vzpomínek, ať už na Šibřinky, tak na různé schůze, závěrečné u mužů, atd.

Sezóna 2016/17 - do této sezóny (staro)nově přihlašujeme starší přípravku, kterou vede Petr Adámek. Kromě dorostu tak máme v soutěžích všechny družstva. A to je výborná zpráva pro nás všechny a zároveň to je signál, že poslední roky nám potvrzují ten správný směr, kterým jdeme - pracovat již od nejmenších a nabídnout ty nejlepší podmínky pro krásnou hru jménem fotbal.

Muži končí sezónu na 4.místě, jen 2 body za první Juřinkou. Nechybělo moc, více snahy a také trocha štestí v posledním zápase (který jsme remizovali) a mohli jsme být první my. I tak se jedná o velmi úspěšnou sezónu. Tým vedl po většinu sezóny Karel Baroš, na konci jej pak nahradil Michal Borák.

Jak jsme psali v pár odstavcích výše, dorost v této sezóně bohužel nemáme. Potkal nás generačně slabý ročník(-y) a hráčů by byl nedostatek. Starší žáci mají za sebou výbornou sezónu, kdy končí na 3.místě jen pár bodů za vedoucím týmem. Mužstvo vedou Pavel Střílka a Josef Zetek. Mladší žáci pod vedením Michala Boráka a Zdeňka Košuta končí na krásném 3.místě v Okresním přeboru. Starší i mladší přípravka (trenéři Tomáš Třetina, Libor Vykydal) pokračují ve svých soutěžích, do obou kategorií se nám daří nabírat nové a nové tváře :)

Na konci podzimu, těsně po odehrání posledního domácího utkání, přišla jednu noc větrná bouře. Ta zanechala větší škody - za horní brankou spadly stromy, které výrazně poškodily síťované zábrany, sloupy a také branky. Do oprav jsme se pustili hned, ty závěrečné pak proběhly až na jaře 2017, kdy jsme také vyměnili staré a již ne moc vyhovující branky za nové. Moderní branky od německého výrobce, prodloužené sítě vypadají moc hezky :) V únoru 2017 jsme pak v blízkosti kabin museli pokácet vzrostlé, dominantní stromy. Bohužel byly již v nevyhovujícím stavu (porkočilá hniloba u všech). Obratem proběhla výsadba nových stromků.

V červnu 2017 se pak koná nábor dětí do našeho oddílu. Roznesli jsme cca 2.000 letáků, plakátů, propagovali jsme na Facebooku apod. A akce dopadla super, přivítali jsme 8 nových tváří! V průběhu roku pak pokračujíc stavby naší klubovny / společenských prostor.

Sezóna 2017/18 - tato sezóna se našim celkům moc nepovedla. Již podzim nebyl nijak slavný a jaro v tomto pokračovalo. Muži pod vedením Michala Boráka končí až na 11.místě. Tým měl přitom výborný vstup do jara, pak se ale karta obrátila a tým herně upadal. Dorost pod vedením Pavla Střílky končí v Okresním přeboru na 4.místě, ale tým měl na více. Lepší časy ale teprve přijdou ... Starší žáci pod vedením trenérů Roberta Tydlačky a Zdeňka Košuta v Okresním přeboru končí na 7.místě. Nutno ale říci, že v týmu je řada kluků věkem ještě spadající do kategorie mladších žáků. Mladší žáci to mají letos velmi těžké, pod vedením trenéra Tomáše Adámka končí na 11.místě. Starší přípravka (trenér Josef Zetek ml.) a mladší přípravka (trenéři Tomáš Třetina, Libor Vykydal) pokračují prakticky provázeně. V této kategorii pro nás nejsou důležité výsledky, ale hlavně rozvoj invididuálních dovedností a pohybových schopstí každého dítěte.

Mimo fotbalové trávníky nás na konci června 2018 zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 38 let zemřel Karel Sikora, náš dlouholetý hráč a v posledních letech také skvělý trenér mladší přípravky.

Jinak byl rok 2018 relativně "klidnější", ale velmi hektický byl červenec - tým mužů opustila trojice hráčů, probíhala řada jednání, nakonec v kolonce příchodů se nám ale povedlo do Podlesí přivést brankáře Pepu Maleňáka, který ukázal své kvality a hlavně díky němu se tým vrátil tam, kam patří. V průběhu roku 2018 se pak nadále snažíme pokročit s projektem multifunkčního hřiště (které by vyrostlo místo kurtů), proběhlo několik schůzek se zástupci města.

Sezóna 2018/19 - jak jsme již zmínili výše, muži se v tabulce (a také herně) vrátili tam, kam patří - končí na velmi pěkném 4.místě! Pod vedením trenéra Michala Boráka tým šlapal prakticky na jedničku a škoda posledních dvou kol (remíza, prohra) - pokdu bychom je zvládli, skončili bychom na 2.místě. Dorost pod vedením Pavla Střílky končí v Okresním přeboru na 4.místě. Co je důležité, nově hrajeme pod hlavičkou SD Hrachovec/Podlesí. Důvodem je nízký počet hráčů v obou týmech a ja kse podzěji ukázalo, spojení bylo tím správným krokem. Starší žáci pod vedením Roberta Tydlačky končí na 3.místě, v nádstavbové skupině pak končí na celkovém 6.místě. Zlepšení kluků a posun je patrný. Mladší žáci pod vedením trenéra Tomáše Adámka končí sice na posledním 8.místě, ale tým hlavně v jarní části ukazuje lepší a lepší výkony. Nesmíme zapomenout zmínit, že mladší žáky pravidelně doplňuje řada kluků ze starší přípravky. Starší přípravka pod vedením trenéra Josefa Zetka ml. má za sebou velmi dobrou sezónu (tabulka se nepočítá). Kluci se dokáží herně vyrovnat i těm nejlepším soupeřům. Mladší přípravka pokračuje ve víkendových turnajích, trenérské duo Tomáš Třetina - Libor Vykydal pomalu doplňují další lidé. A stále platí, že se nám daří přivádět děti do této kategorie :)

Sezóna 2019/20 - ještě než se rozběhla sezóna, uspořádali jsme dvě velké akce. Tou první byl na konci června 1.ročník Memoriálu Karla Sikory jr. v turnaji mladších přípravek. Ten se povedl na jedničku a pozitivní ohlas byl v širokém okolí. Druhou akcí pak byl 1.ročník fotbalového kempu s Indipro. Více jak 30 našich dětí tak po 4 dny mohlo vyzkoušet různé druhy tréninků, her, zábavy atd. Ohlas byl výborný (velké díky za organizaci patří Josefu Zetkovi ml.) a shodli jsme se, že i příští léta bychom rádi pokračovali :) v průběhu roku 2018 a 2019 jsme pak pro všechny naše týmy zakoupili týmové teplákovky. K tomu průběžně dokupujeme různé vybavení, míče atd. tak, abychom stále vylepšovali podmínky pro trénování v našem oddíle.

Fotbalové soutěže se rozběhly dle plánu, ale v průběhu zimy a pak hlavně jara nás všechny "změnila" nová situace - covid. A tak fotbalové jaro bylo zrušeno a celá sezóna se anulovala. Muži odehráli velmi dobrý podzim a byť decimování řadou zranění, skončili na 5.místě, tým vedl Michal Borák. Dorost pokračuje pod hlavičkou SD Hrachovec/Podlesí (trenéři Pavel Střílka, Libor Kristýn) a sezónu končí na 2.místě, ale se zápasem k dobru. Tabulka tak musela být přepočítána a tím pádem jsme skončili na 1.místě. A čekali jsme, jak to bude s možným postupem (zájem jsme měli). Jelikož byla sezóna anulována, postupy ani sestupy nebyly. Naštěstí jsme měli štěstí, jeden z týmů se nepřihlásil a dostali jsme tak nabídku postoupit do Krajské soutěže. Tu jsme s radostí přijali a po více jak 10ti letech se dorost vrací do kraje ! Starší i mladší žáci se po pódzimu pohybovali ve středu tabulky. U starších žáků pokračujeme pod hlavičkou SD Podlesí/Hrachovec, tým vedou výborní trenéři Robert Tydlačka a Radovan Škabraha. Mladší žáky vede Josef Zetek ml. Starší přípravku pak vedou Michal Borák a Tomáš Adámek. Mladší přípravku pak trenérské duo Tomáš Třetina - Libor Vykydal a několik dalších dobrovolníků. Naše mládež a práce s dětmi v má okolí velmi pozitivní ohlas!

Na konci zimy a začátku jara 2020 se podařila jedna důležitá "mimofotbalová" akce - byl zpevněn svah nad tréninkovým placem. Městu, osadnímu výboru, majitelům pozemků se podařilo najít dohodu a jednou provždy tak vyřešit tento palčivý problém. Výsledkem je pak zpevněné zeď z kamenů, kompletní odvodnění od časomíry až do rybníku, povrchové úpravy, výsadba zeleně atd. Všem, kdo se na této akci podíleli, patří velké poděkování.

Sezóna 2020/21 - covid resp. koronavirus nás na jaře resp. od jara 2020 výrazně zasáhl. Kromě zrušené jarní části sezóny jsme museli řadu dalších aktivit odložit. Tou hlavní byla oslova 80.let od založení našeho oddílu. Rozhodli jsme, že oslavy odložíme min. o 1 rok (plánování takovéto velké akce je na měsíce až půlrok dopředu). Naštěstí na konci jara a pak v létě 2020 byla situace lepší a my jsme mohli realizovat řadu akcí. Tou první byla rocková noc na našem hřišti. Zábava se povedla na jedničku a více jak 400 návštěvníků nás moc potěšilo :) v průběhu léta jsme pak uspořádali 2.ročník Memoriálu Karla Sikory v turnaji mladších přípravek. A pak také 2.ročník fotbalového kempu s Indripro. Obě akce opět zaslouží jedničku s hvězdičkou :)

kabiny stavba 2.png
kabiny stavba.png
branky nové.png
šibřinky 4.png
šibřinky 3.png
šibřinky 2.png
šibřinky 1.png
bottom of page