Bod byl blízko, tak blízko … ![]()
————————————
Dolní Bečva – Podlesí 2:1 (1:1)
K dnešnímu utkání jsme odjížděli s cílem odčinit předchozí nepovedený výkon z Lidečka. To znamenalo diametrálně jiné nasazení, bojovnost, vyvarovat se zbytečných chyb, držet se taktických pokynů atd. A to se nám dnes povedlo a od bodu nás dělilo jen pár minut.
V hezkém areálu (který se nyní dále rekonstruuje – modernizuje) nás uvítalo slunečné a více než příjemné počasí. A to přitom byl vidět ještě sníh v horních partiích kolem Radhoště. Vstup do utkání máme slibný a v 6.min střelu Hrabovského vyráží brankář na roh. V 11.min přichází naše akce po pravém křídle, přízemní centr doputoval až ke Kristovi, který přesnou střelou otevírá skóre – 1:0. Domácí v první půli spoléhají především na nákopy resp. náběhy za obranu. A jeden jim vychází v 18.min, kdy hráč zabíhá po levém křídle a se štěstím se prosazuje střelou na bližší tyč – 1:1. Musíme ale podotknout, že tuto akci jsme si měli pohlídat. Ve 34.min přichází sporný moment na druhé straně, míč do úniku dostává Krist a je zastaven ve vápně. Z našeho pohledu se jedná o faul, protože náš útočící hráč měl krok náskok. Faul se ale nepíská a rozsouzení tak dá snad video a nebo domácí obránce.
Ve druhé půli domácí zahrozili již ve 47.min, střelu likviduje Maleňák. Totéž se opakuje o pár minut později. V 63.min dostává míč do běhu Doležal, zbavuje se obránce a zakončuje, ale domácí hráč z čáry míč vykopává. V dalších minutách začínají mít domácí optickou převahu a jsou nebezpečnější. Dvakrát nás podržel Maleňák. Na druhé straně má šanci dvojice Hrabovský a Krist, ale ani jeden není úspěšný. Rozhodnutí pro nás bohužel přichází v 88.min, odvrácený míč se dostává ke Kryštofu Špatnému (nejnebezpečnějšímu hráči domácích) a ten prostřeluje Maleňáka – 2:1. Bod byl opravdu blízko. Zápas jsme odmakali, sáhli si na dno sil. Byl to rozhodně lepší výkon, na který nyní musíme v dalších utkáních navázat. Musíme se rvát o každý bod.
















